Piotr Kondeusz

Zapiski Pita

Blog o nowych technologiach i o życiu
image
Szyfrowanie wiadomości e-mail

Aby zachować poufność wiadomości e-mail, możemy ją zaszyfrować. Zaszyfrowanie wiadomości oznacza przekonwertowanie jej ze zwykłego tekstu, który można odczytać, na nieczytelny tekst zaszyfrowany. Tylko adresat mający klucz prywatny, któremu odpowiada klucz publiczny użyty do zaszyfrowania wiadomości, może ją odszyfrować.

Czytaj więcej →

image
Natalia - mistrzyni z czarnym pasem

Pierwszą swoją walkę moja córka stoczyła jako kadet z białym pasem 21 grudnia 2013 roku w Jeżowem, na Gwiazdkowym Turnieju Karate o Puchar Wójta Gminy Jeżowe. Stoczyła 3 walki i zdobyła złoty medal. Przeżywałem to bardzo i ze stresu nawet nie patrzyłem co dzieje się na macie. Pierwszy turniej, pierwsza wygrana, pierwszy sukces..

Czytaj więcej →

image
Squid Game w „Ciech – Sarzyna”

Niespełna roku temu, przy zakażeniach w kraju blisko tysiąc osób dziennie, w sterylnych białych kombinezonach strażnicy w Zakładach Chemicznych sprawdzali temperaturę pracownikom. Gdy teraz jest kilkadziesiąt tysięcy zakażeń COVID-19 dziennie, testuje się pracowników na zawartość alkoholu i odporność na wirusa.

Czytaj więcej →

image
"Tolerancyjna" Nowa Sarzyna

Nieoczekiwana zamiana decyzji. W poniedziałek 22 lutego 2021 r. straciła moc uchwała Nr XIV/153/2019 Rady Miejskiej w Nowej Sarzynie, z dnia 28 października 2019 r. w sprawie przyjęcia Deklaracji pn. “Miasto i Gmina Nowa Sarzyna przyjazna życiu, wolna od ideologii LGBT”.
Chciałbym przedstawić swoje zdanie w tym temacie.

Czytaj więcej →

image
Witryna Marcina

Zapraszam na prywatną stronę mojego syna Marcina. Znajdują się tam informacje o jego projektach i osiagnięciach. Warto zaznaczyć, że Marcin lubi dzielić się doświadczeniem w zakresie programowania i cyberbezpieczeństwa. Na swoim blogu pisze między innymi o matematyce, która jest jedną z jego pasji. Adres witryny Marcina: https://marcin.kondeusz.pl

Czytaj więcej →

image
Mikołajkowy pakiet dla seniorów

Mikołajkowy pakiet zdrowotny dla seniorów to tytuł projektu, dzięki któremu 32 mieszkańców miasta Nowa Sarzyna w wieku 60+ (szczególnie samotnych, ubogich oraz niepełnosprawnych) otrzymało pakiety zdrowotne, obejmujące ciśnieniomierz naramienny, termometr elektroniczny i zestaw piłeczek do masażu. W skład grupy inicjatywnej projektu weszli: Piotr Kondeusz, Irena Berestka i Dariusz Kręcidło.

Czytaj więcej →

image
1% podatku dla Marcina

Marcin jest moim synem. Pogodnym, wesołym i sympatycznym studentem. Rok po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u niego (MPDZ) mózgowe porażenie dziecięce. Po przeprowadzonych operacjach ma problemy z samodzielnym poruszaniem się. Przez kilkanaście lat jeździliśmy z nim kilka razy w tygodniu na rehabilitacje do Rzeszowa.

Czytaj więcej →

image
Pomagam, bo mogę

Zarejestrowałem się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Uważam, że warto pomóc komuś choremu, zwłaszcza że nie nas to nie kosztuje. Gorąco zachęcam i namawiam abyście zostali potencjalnym dawcą szpiku kostnego. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piąty chory nie znajduje swojego dawcy.

Czytaj więcej →