Piotr Kondeusz

Natalia - mistrzyni z czarnym pasem

Opublikowano 30.11.2021

Pierwszą swoją walkę moja córka stoczyła jako kadet z białym pasem 21 grudnia 2013 roku w Jeżowem, na Gwiazdkowym Turnieju Karate o Puchar Wójta Gminy Jeżowe. Stoczyła 3 walki i zdobyła złoty medal. Przeżywałem to bardzo i ze stresu nawet nie patrzyłem co dzieje się na macie. Pierwszy turniej, pierwsza wygrana, pierwszy sukces.

Teraz osiągnęła stopień mistrzowski 1 DAN, posiada czarny pas, jest dwukrotną Mistrzynią Europy Kyokushin Karate w kumite i Mistrzynią Europy w kata. Dwa razy dobyła Mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski.
Natalia jest zawodniczką Klubu Sportów Walki BUSHI w Józefowie (organizacji World Kyokushin Budokai).

image

Mistrzyni Polski po raz drugi

10 listopada 2018 Natalia, jako pełnoletnia zawodnicza, mogła po raz pierwszy wziąć udział w Mistrzostwach Polski Kyokushin Młodzieżowców w Ełku. W finale pokonała utytułowaną i sporo wyższą zawodniczkę – Natalię Stachowicz. Została Mistrzem Polski.

image

28 Listopada w Radzyminie odbyły się kolejne Mistrzostwa Młodzieżowców i Nati mogła wziąć w nich udział po raz ostatni, ponieważ według przepisów i regulaminu Polskiego Związku Karate młodzieżowcy muszą być w przedziale wieku od 18 do 21 lat. Natalia powtórzyła swój wyczyn i po raz drugi została Mistrzem Polski. W jej kategorii było aż 10 zawodniczek. Stoczyła 3 walki, a finał z dogrywką.

image

Teraz też przed każdą walką jestem w stresie i już nawet nie chodzi tylko o jej wygraną, ale i o możliwą kontuzję. Nati zwykle uspokaja mnie w stylu „spoko luz tata, ćwiczyliśmy to".

Dekoracja zawodników na II Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Mazurek Dąbrowskiego.

Chyba to naturalne, że rodzic cieszy się, kiedy jego dzieci osiągają sukcesy w nauce, sporcie, w życiu. Tym bardziej, gdy się wzajemnie wspierają i pomagają. Takie dzieciaki mam i są moją dumą.