Piotr Kondeusz

Pomagam, bo mogę

Pomagam, bo mogę

Opublikowano 24.07.2020

Zarejestrowałem się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Uważam, że warto pomóc komuś choremu, zwłaszcza że nie nas to nie kosztuje. Gorąco zachęcam i namawiam abyście zostali potencjalnym dawcą szpiku kostnego. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piąty chory nie znajduje swojego dawcy.


image

Po dwóch tygodniach od pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka, taki list otrzymałem wraz z kartą:

Szanowny Panie,
pragniemy podziękować, że zdecydował się Pan na rejestrację w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Dziękujemy za zaangażowanie oraz wsparcie Fundacji DKMS Polska w walce z białaczką!

Sprawą niezwykle ważną dla nas jest utrzymanie stałego kontaktu ze wszystkimi naszymi potencjalnymi dawcami. W związku z tym będziemy kontaktować się z Panem w ciągu roku drogą mailową bądź za pośrednictwem poczty. Bieżące informacje o działalności Fundacji DKMS Polska można przeczytać na naszej stronie internetowej www.dkms.pl

Z wyrazami szacunku,
Zespół Fundacji DKMS Polska

Fundacja DKMS – fundacja, niezależna organizacja non-profit, działająca w Polsce od 2008 roku, posiada status organizacji pożytku publicznego. Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

image