Obserwator nowosarzyńskich zjawisk paranormalnych

Zaniedbany obiekt stwarza zagrożenie

Nowa Sarzyna jest bardzo ładnym miastem. Ocieplone i pomalowane bloki, poza pewnymi wyjątkami tak, jak przy ul. Jana Pawła II, nadają wyrazistość temu miasteczku. Zieleń też jest zadbana, trawniki regularnie przycinane, ogólnie porządek można powiedzieć – wzorowy. Możemy być dumni z wyglądu miejsca, w którym mieszkamy. Jednak, jak w każdej miejscowości, znajdują się miejsca, które straszą. Straszą swym wyglądem, są zaniedbane, a czasem wręcz niebezpieczne…

Postaram się teraz wykazać kilka takich opuszczonych i zaniedbanych miejsc. Poprzednio opisałem stację PKP, dzisiaj budynek, w którym kila lat temu znajdowała się stołówka zakładowa. Stara Stołówka Zakładowa, obecnie prywatny obiekt. W czasach socjalizmu można było tu zjeść bardzo dobry obiad, kotlety schabowe na pół talerza, lub smaczne naleśniki.

Kawiarnia była cały czas oblegana, a jej wystrój nawiązywał do produkcji żywic w Zakładach Chemicznych. Dyskoteki odbywały się nawet dwa razy w tygodniu, a młodzież przyjeżdżała z sąsiednich gmin. Później był tu sklep meblowy, a obecnie obiekt jest na sprzedaż. Budynek wprawdzie jest trochę na uboczu, ale jest to miejsce szczególnie odstraszające.

Niektóre miejsca mogą być niebezpieczne dla dzieci, które przyjeżdżają tam na rowerach. Dookoła śmieci i rozbite butelki. Wystające pręty stanowią zagrożenie. Właściciel powinien przynajmniej zabezpieczyć teren ogrodzeniem, jeśli nie może go wyremontować.

Poniżej kilkanaście zdjęć:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *