Obserwator nowosarzyńskich zjawisk paranormalnych

O sobie

pitOd 43 lat jestem mieszkańcem Nowej Sarzyny. Mam rodzinę – wspaniałą żonę Elę i dwoje cudownych dzieci, Natalię i Marcina.

Zależy mi na Nowej Sarzynie. Na jej rozwoju, przejrzystości i jawności życia publicznego a przede wszystkim na tym aby wpływ na nasze miasteczko, gminę, powiat mieli ludzie odpowiedzialni, mądrzy i uczciwi.

Nie miałem i nie mam aspiracji kandydowania do rady gminy lub rady powiatu, chociaż jestem wnikliwie zainteresowany działaniami samorządu lokalnego.

Nie jestem związany z żadną partią polityczną, natomiast popieram Społeczeństwo Obywatelskie. Jestem przeciwnikiem państwa opiekuńczego i gorącym zwolennikiem nienaruszalności własności prywatnej i wolności.

Mam silne poczucie patriotyzmu zarówno krajowego jak i lokalnego
, ale w żaden najmniejszy nawet sposób nie zgadzam się z postawami takimi jak rasizm, nacjonalizm i antysemityzm. Nie mam i nie chcę mieć znajomych spod znaku falangi. Nie jestem ksenofobem. Podzielam opinię Ireny Sendlerowej, która kiedyś powiedziała:
„Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.”

Biorę pełną odpowiedzialność za słowa. Nie wstydzę się swoich poglądów i przekonań. Anonimową i obraźliwą krytykę na forach internetowych i w komentarzach do artykułów, uważam za objaw tchórzostwa.

Jestem człowiekiem pamiętliwym. Pamiętam doskonale każdą, nawet najdrobniejszą przysługę. Tak samo jak krzywdę, którą ktoś mi wyrządził.

Praca:

Na co dzień zajmuję się programowaniem, administrowaniem sieciami informatycznymi i serwerami opartymi na systemach rodziny Windows, BSD i Linux. Pracuję również jako trener programowania dla dzieci i młodzieży. Pomagam przy wdrażaniu i obsłudze programów księgowych, płacowo-kadrowych i magazynowych firmy CDN jak również aplikacji Płatnik, e-PFRON OnLine, Certyfikatów Kwalifikowanych itp.

Działalność społeczna:
Zainteresowania:
  • Systemy operacyjne, cyberbezpieczeństwo, sieci informatyczne, programowanie
  • Dziennikarstwo obywatelskie
  • Motoryzacja, motocykle, turystyka motocyklowa
  • Krótkofalarstwo – Znak wywoławczy UKF: SQ8NQP; Nr licencji: 77/O/2009
  • Paralotniarstwo – Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni PL-14417-PP-11