Międzynarodowy Puchar Karpat w Boksie 2017 w Nowej Sarzynie

W sobotę 3 czerwca 2017, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się Międzynarodowy Puchar Karpat w Boksie. Po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć walki bokserskie na żywo i jestem zachwycony zarówno organizacją, jak i samymi walkami.

Z informacji jakie uzyskałem współorganizatorem był Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski, a jednym z głównych organizatorów Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Niewątpliwie temat boksu w naszej gminie to zasługa pana Adama Stanaszka, który od listopada prowadzi sekcję w Nowej Sarzynie. Wielki szacunek i podziękowanie dla pana Adama za wprowadzenie do naszej miejscowości, tak wspaniałej dyscypliny sportowej.

Zawsze interesowały mnie sporty walki tj. Karate, Boks, Kung Fu, Kickboxing. Mniej Zapasy i Judo. Ogólnie sporty gdzie jest rywalizacja 1 na 1, bardziej do mnie przemawiają niż sporty drużynowe. Wolę więc tenis ziemny, niż piłkę nożną.

Z ciekawości poszedłem na MOSiR zobaczyć jak wygląda nie tylko sam boks ale i organizacja takiego pucharu. Widziałem praktycznie samych profesjonalistów. Sędziowie, trenerzy, sekundanci, każdy wiedział co do niego należy i traktował swoją pracę jak zawodowiec i pasjonat.

Jednym z gości był pan Lucjan Trela, legenda polskiego boksu. Dla tych co nie pamiętają to przypomnę, że pan Trela w latach 1966–1974 szesnaście razy wystąpił w reprezentacji Polski. Wygrał 11 pojedynków a 5 przegrał. Stoczył 275 walk, z czego 220 wygrał, 11 zremisował i 44 przegrał. Walczył w 1968 z samym George Foremanem.
Oczywiście skorzystałem z okazji, zrobiłem sobie z panem Lucjanem zdjęcie (dzięki Piotrek) i uścisnąłem mu rękę życząc dużo zdrowia.

Walk było tylko 14 ale wszyscy byli zadowoleni. Dzięki takim turniejom młodzi bokserzy mogą zaczynać swój pierwszy krok na ringu. Zawodnicy uczą się startując z zawodnikami równymi sobie, nabierają doświadczenia w konfrontacji z innymi zawodnikami i oswajają się z publicznością.

Prawdopodobnie zimą tego roku odbędzie się w Nowej Sarzynie turniej, mecz, lub gala boksu amatorskiego.

Walki transmitowane były na żywo a nagranie można zobaczyć na YouTube.