Festiwal Spinacz w Kolbuszowej i Happysad

Od komputerów trzeba czasem odpocząć, więc wczoraj wykorzystaliśmy mega okazję i pojechaliśmy na XIV Spinacz Festiwal do Kolbuszowej, gdzie gwiazdą wieczoru był zespół Happysad. Jeździmy tam od kilku ładnych lat, bo jest super klimat i mocne brzmienie.
Natalia trenuje na obozie karate więc nie byliśmy w komplecie, a że mieliśmy wolne miejsca, to zabrali się z nami Asia z Damianem.

Na Spinaczu czujemy się tak, jakbyśmy przyjeżdżali do rodziny i tak jak rodzina jesteśmy traktowani :) Dorian tradycyjnie wręczył nam opaski VIP i zaprosił na „backstage”. Właśnie grali “Fern Eyes” znany kawałek – tak to był cover Motörhead. Przywitaliśmy się z panią Lucyną i stanęliśmy pod sceną. 

Doskonale zagrali chłopcy z 0% NORMY. To już chyba ich trzeci koncert na którym byliśmy i za każdym razem grają coraz lepiej. Nawet Eli się spodobało, bo zażyczyła sobie zdjęcie na tle zespołu. “Zrób mi zdjęcie z tymi przystojniakami” – No to zrobiłem ;-)

Ela i 0%NORMY

Marcinowi też później udało się zrobić pamiątkową fotkę z Mateuszem. Ogólnie jest Power w ich muzyce.

Marcin z Mateuszem z 0% NORMY

Po ”0% normy” wystąpiła kapela ”Rose Merry” z charyzmatyczną Kasią Krawczyk. Drugi raz widzieliśmy ich na scenie i niczym nas zespół nie zaskoczył. Grają tak samo dobrze jak ostatnio z pozytywnym przesłaniem. Naprawdę czuć klimat Led Zeppelin i fajnie, że tak młodzi ludzie tworzą tak dobrą muzykę. Poza tym Kasia jest bardzo ładna i bardzo miła :)

Rose Merry

Sam nie wiem, dlaczego u nas króluje Disco Polo, a w Kolbuszowej oddalonej zaledwie 50 km od Nowej Sarzyny, dobry rock. Tylko 50 km a taka przepaść. Co rok fantastyczne zespoły i nie są to żadne dni miasta. Kabanos, Luxtorpeda, Poparzeni Kawą Trzy, Happysad, LeMoor :)

No Happysad był kiedyś i w Nowej Sarzynie..

Chociaż w sumie, jak miałaby przyjechać do Nowej Sarzyny jakaś porządna rockowa kapela, to czulibyśmy się nieswojo wśród osób, którym taki rodzaj muzyki nie odpowiada, a tak to tylko 50 km i jesteśmy z ludźmi którzy kochają Rock and roll.
Pozdrawiamy wszystkich ze Spinacza, a w szczególności Doriana i jego mamę.

Piotr i Marcin