Debiut Natalii w juniorkach

Wczoraj odbyły się w Leżajsku Mistrzostwa Makroregionu i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kyokushin Karate. Zawody pod auspicjami Polskiego Związku Karate zostały rozegrane wg przepisów i regulaminu PZK. Regulaminu, kórego zasady nie są dla Natalii wygodne. Zdecydowanie woli turnieje IKO, gdzie przepisy są mniej restrykcyjne. W IKO można np walczyć bez hogo, tzn ochraniacza tułowia i wykonywać kopnięcia tzw mae geri na strefę jodan, czyli na głowę.
Od 2016 roku Natalia z kategorii młodziczek, walczy już w kategorii juniorek, a co za tym idzie z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Przejście do wyższej kategorii przeważnie związane jest ze stresem i niepewnością, ale byliśmy dobrej myśli.

Pierwsza walka była dosyć łatwa, chociaż niezbyt widowiskowa. Zwyciężyła Natalia, bo po prostu miała lepszą kondycję od swojej rywalki i ją zdominowała na macie. W drugiej walce podobnie, chociaż trzech sędziów orzekło remis a jeden wskazał na Natalię. Sędzia główny zdecydował o dwuminutowej dogrywce, po której znowu zwyciężyła Nati. Już byliśmy pewni, że mamy miejsce na podium. Wygrana trzecia walka to pewne srebro. Niestety, mała nieuwaga uniemożliwiła lepszy wynik. Przeciwniczka zdobyła waza-ari przez kopnięcie w głowę, miała pół punktu przewagi i chociaż walka była wyrównana, wygrała.

Natalia otrzymała dyplom, puchar i brązowy medal. Jak na debiut to spory sukces. W kumite startowało 16 zawodniczek. Codzienne treningi przynoszą efekty.

Patronat nad imprezą objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Podczas zawodów zostały rozegrane konkurencje kumite i kata wśród młodzieży w kategorii lat 14-15 oraz juniorów 16-17 lat, a także seniorów powyżej lat 18 i kategorii masters +35 lat.